Airasia Freight – فریت یا کارگو ایر آسیا

یکی از بزرگترین دردسر های افرادی کی می خوان از یک کشور به کشور دیگه اسباب کشی کنن محدودیت های موجود و هزینه های بالای حمل وسایلت همراه مسافر توسط هواپیماس.

خیلی ها نمی دونن که می تونن بدون این که بارشون رو همراه خودشون شخصا با هواپیما ببرند اون رو از قبل به شرکت هواپیمایی تحویل بدند و بعد از رسیدن هواپیما در مقصد تحویل بگیرند.

شما معمولا نمی تونید موقع پرواز با هواپیما مثلا ایرآسیا بیشتر از 40 کیلو ظرفیت بار خریداری کنید و اگر هم اضافه بار داشته باشید هر کیلو برای شما چیزی معادل 16 دلار آمریکا محاسبه می شه پای پرواز.

اما اگر بارتون رو فریت یا کارگو کنید این هزینه به طرز بسیار چشم گیری کاهش پیدا می کنه.

روش فریت کردن بار به این صورت هست که شما 4 روز قبل از پروازتون به گمرکات فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) مراجعه می کنید و بارتون رو تحویل گمرک می دین و جوازنامه گمرکی رو دریافت می کنید و با پرداخت هزینه های مربوطه که در ادامه اون ها رو شرح خواهم داد بار رو به نمایندگان شرکت هواپیمایی ایر آسیا مستقر در  فرودگاه امام خمینی تحویل می دهید.

البته قبل از مراجعه به گمرک حتما با مسئولین شرکت ایرآسیا در تهران به شماره 88874390 تماس بگیرید و با ایشان هماهنگی لازم رو به عمل بیارید. این نکته رو هم به یاد داشته باشید که گرک جمهوری اسلامی ایران در روز های پنجشنبه و جمعه تعطیل است و بهتره که برای سهولت در کار و صرفه جویی در وقت خودتون از ساعت 9 صبح در محل گمرک حاضر باشید که در صورت بالا بودن ترافیک کاری گمرکات به مشکل بر نخورید.

هزینه های فریت ایرآسیا بر اساس تعرفه وزنی محاسبه می شود. به دلیل این که این پست بیشتر برای راهنمایی دانشجویان و افرادی که قصد منتقل کردن وسایل شخصی رو دارند تهیه شده من برای شما تعرفه مربوط به فریت بار تا سقف 45 کیلوگرم را در ادامه می نویسم.

شما هزینه ای بالغ بر 2.30$ بابت حمل هر کیلو و کیلویی 0.10$ بابت اسکن با اشعه ایکس (حداقل 12$) و 35$ بابت کل خدمات حمل و 5% مالیات ارزش افزوده. البته به نرخ دلار بازار آزاد یا شاید مقداری کمتر باید پرداخت کنید که این مبلغ برای دقیقا 45 کیلوگرم بار چیزی نزدیک به 158$ یا به قرار دلار 2500 تومان (در لحظه نگارش این متن مرجع: مزنه) 395 هزار تومان باید تقبل کنید.

اگر سوال تکمیلی در مورد کارگو و فریت، ایر آسیا یا هر مورد دیگه دارید می تونید با پرسنل دفتر ایرآسیا واقع در برج سایه، خیابان ولیعصر، تهران در میون بذارید یا این که برای من ای میل بزنید.

This entry was posted in My Very Posts :D and tagged , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

3 Responses to Airasia Freight – فریت یا کارگو ایر آسیا

 1. Afshin says:

  سلام و ممنون از اطلاعاتتون
  میخواستم بدونم درمودر کارگو کردن محموله های تجاری به ایران هم اطلاعات دارین؟
  موفق باشین

  • Yarmohammadi says:

   دوست عزیز متاسفانه شرکت هواپیمایی ایر آسیا پروازهای خود از/به تهران را متوقف کرده است.

 2. روژان says:

  سلام میخواستم منو راهنمایی کنید : برای فرستادن مقداری لوازم شخصی شامل لباس وکفش به برلین چه کاری باید انجام بدهم و چقدر هزینه در بر دارد ، مرسی

Leave a Reply